Wraz z Fundacja Uniwersytecka w Stalowej Woli serdecznie zapraszamy na Wykład Otwarty 13 czerwca o godzinie 17:00.

Dr hab. Teresa Zbyrad opowie o swojej książce pt. "Z pamiętnika seniora. Wspomnienia mieszkańców domów pomocy społecznej. Studium Przypadku."

Profesor Teresa Zbyrad, Kierownik Zakładu Polityki Społecznej Instytutu Nauk Socjologicznych na Uniwersytecie Rzeszowskim jest wybitną znawczynią świata polskich domów pomocy społecznej, mieszkańców tych domów i specjalistów w nich zatrudnionych. W swojej pracy „oddała głos” jedenastu ich mieszkańcom, przynależącym do kategorii ludzi starych. Analizuje pisane lub opowiadane wspomnienia z życia pensjonariuszy. Ci zaś podzielili się z badaczką swoją wiedzą o świecie, który przeminął – ich głos nie jest ani pusty, ani błahy znaczeniowo.

Oferujemy katering i wyżywienie w Stołówce MensaQul

Sprawdź