Fundacja Uniwersytecka w Stalowej Woli

W 1989 roku powstał w Stalowej Woli ośrodek akademicki związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim. Początkowo był to tylko Punkt Konsultacyjny, później Filia Wydziału Nauk Społecznch, a obecnie Wydział Zamiejscowy Nauk o Społeczeństwie. Głównym inicjatorem i pomysłodawcą powstania wyższej uczelni w Stalowej Woli był Ksiądz Biskup Edward Frankowski.

Fundacja Uniwersytecka powstała w 1991 roku w Stalowej Woli. Założona została przez największe instytucje i zakłady pracy Miasta Stalowej Woli, Nowej Dęby oraz osoby prywatne.

W posiadaniu majątkowym Fundacji Uniwersyteckiej znajduje się budynek z nowoczesną Aulą Uniwersytecką, która może pomieścić ponad 500 osób. W tym obiekcie Fundacja dysponuje także, szesnastoma salami dydaktycznymi i Kaplicą Akademicką, również na ponad 500 osób.

W Kaplicy zwraca uwagę ołtarz papieski - ten sam, przy którym 13 czerwca 1999 Ojciec Świety Jan Paweł II odprawiał Mszę Świetą na Placu Marszałka Piłsudskiego w Warszawie.

Fundacja posiada ponadto, Akademik z ponad 200 miejscami noclegowymi i z pokojami dla kadry naukowej uczelni.

Oferujemy katering i wyżywienie w Stołówce MensaQul

Sprawdź

  • 1

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce Czytaj więcej